Działania SEO

Czy lepiej zająć się nimi samemu?

A może lepiej powierzyć je ekspertom?

Home

Dlaczego warto zlecić działania SEO ekspertom?

wykresy

Niejednokrotnie na naszym blogu pisaliśmy, jakie korzyści mogą dać Ci działania SEO. Są to np. zwiększenie widoczności w sieci, wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, budowanie wizerunku eksperta, większy ruch na Twojej stronie, a w efekcie to wszystko prowadzi do zwiększenie zysków. Skoro wiesz, że warto zadbać o pozycjonowanie, pozostaje pytanie, czy lepiej zrobić to na własną rękę, czy powierzyć SEO w ręce ekspertów?

 

Czy pozycjonowanie na własną rękę się opłaca?

W sieci możesz znaleźć tysiące artykułów na temat SEO. Co więcej Google publikuje wytyczne oraz zasady, jak optymalizować witryny pod kątem wyszukiwarek.  Masz więc naprawdę sporą bibliotekę, z której możesz się uczyć. Pytanie brzmi, jak wiele czasu na to poświęcisz i jak dużą wiedzę oraz umiejętności nabędziesz? SEO jest skuteczne jedynie w rezultacie długofalowych działań. Nigdy nie przynosi efektów natychmiast. Wymaga takich czynności, jak:

  • systematyczna analiza i dobór odpowiednich słów kluczowych;
  • monitorowanie konkurencji;
  • link building;
  • dbałość o stronę www – nie tylko pod względem treści, ale i jej działania.

Oczywiście są to wszystko działania, które jesteś w stanie prowadzić samemu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Nigdy jednak nie wiesz, jak wielu Twoich konkurentów korzysta z usług agencji. A one z pewnością poświęcą na SEO jeszcze więcej czasu, mając większą wiedzę i liczbę narzędzi. Dlatego jeśli nie chcesz zostać w tyle, radzimy zrobić to samo.

SEO obrazek

SEO wymaga czasu

Nie tylko dlatego, że nie da się wypozycjonować strony w parę dni. SEO wymaga czasu przede wszystkim dlatego, że stale należy się uczyć nowości i poszerzać swoją wiedzę. To leży w obowiązku wszystkich ekspertów zajmujących się tym tematem. Być może nie wiesz, ale Google wprowadza zmiany w algorytmach niemal każdego dnia. Większe modyfikacje następują co parę miesięcy. Dlatego zaufanie specjalistom jest rozsądnym wyjściem.

Eksperci SEO dysponują odpowiednimi narzędziami

Choć część z nich jest darmowa, jak choćby te od Google, to profesjonalne firmy posiadają wykupione licencje do używania całej gamy innych narzędzi, których kombinacja pozwoli osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Eksperci z ich pomocą nie tylko przeprowadzą audyt Twojej strony internetowej pod kątem SEO, ale przeskanują też konkurencję oraz zdobędą linki wyłącznie dobrej jakości. I tu ponownie trzeba wrócić do punktu wyżej – nauka obsługi tych wszystkich programów znowu wymaga nakładów czasu. Są to często bardzo zaawansowane narzędzia i nawet z dobrą bazą wiedzy w postaci tutoriali, nie od razu da się wykorzystać ich pełen potencjał.

Powierzając SEO ekspertom, unikniesz błędów

Osoby, które szukają informacji na temat pozycjonowania i próbują działać na własną rękę, narażone są na popełnienie często spotykanych błędów. Przykładowo przeczytają, że na pozycję w Google korzystnie wpływa duża liczba linków z innych witryn, więc zaczną wymieniać się odnośnikami z innymi osobami lub kupować takie linki. Nie wiedzą, że podobne działanie jest zabronione i może być surowo ukarane przez Google, przez co Twoja strona znacząco spadnie w wynikach wyszukiwania, a to automatycznie przełoży się na straty finansowe firmy.  Agencje SEO obeznane są z wytycznymi i nie pozwolą, by Twoją witrynę dotknęła sankcja, jeśli powierzysz działania w ich ręce.

Our Score

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.