Blog

Konfiguracja płatności Google Ads

W tym artykule opisana jest procedura w jaki sposób, możemy realizować płatności za reklamę w systemie reklamowym Google Ads.

W celu konfiguracji płatności na koncie Google Ads:
1. Zaloguj się na konto Google Ads

2. Kliknij “Narzędzia i ustawienia” (ikonka klucza) w prawym górnym rogu przeglądarki. Następnie w sekcji płatności (pierwsza kolumna od prawej strony) wybierz “Konfiguracja płatności”.

3. Wybierz kraj, w którym chcesz się rozliczać.

4. Uzupełnij dane, na które Google będzie wystawiać faktury.

5. Upewnij się, że dane głównej osoby kontaktowej są prawidłowe. Na ten adres e-mail będziesz otrzymywać informacje o wyczerpującym się budżecie oraz problemach z płatnościami.

6. Obecnie na nowo utworzonych kontach Google Ads nie można już dokonywać płatności ręcznych. Płatność automatyczna to najwygodniejsza forma płatności. Polega ona na tym, że na początku są naliczane koszty reklamy, zadłużamy się w Google, a następnie po osiągnięciu limitu (tzw. próg płatności – może on być na poziomie 200 zł, 800 zł, 1200 zł i 2000 zł w zależności od kosztów za reklamy) lub po 30 dniach, Google ściąga automatycznie należności z naszego konta w zależności, który z limitów nastąpi szybciej.

7. Uzupełnij dane karty kredytowej/debetowej. Jeśli adres posiadacza karty różni się z adresem firmy, musisz odznaczyć „Adres powiązany z kartą kredytową (…)” i uzupełnić dane.

8. Zaakceptuj warunki korzystania z usługi Google Ads i kliknij “Wyślij”

Ręczne zasilanie konta Google Ads

Jeśli wybrałeś ręczne zasilanie konta Google Ads (opcja niedostępna na nowych kontach), to od czasu do czasu będziesz musiał uzupełnić środki na koncie Google Ads. Jak to zrobić?

1. Kliknij w „Ustawienia i płatności” w prawym górnym rogu, następnie wybierz „Podsumowanie”.

2.  Kliknij „Dokonaj płatności”.

3. Określ kwotę (minimum 40 zł) i kliknij „Dokonaj płatności”i następnie „Potwierdź”.

Dokonaj płatności

4. Po prawidłowym dokonaniu płatności zobaczysz okienko potwierdzenia płatności.

Płatność potwierdzona

Nadal nie jesteś pewny, że współpraca z AdEverest
to korzyść dla Twojego biznesu?

Zachęcamy do kontaktu przez pozostawienie swoich danych kontaktowych. Oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 48 godzin. Konsultacja jest darmowa.

    *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji świadczonych usług. Akceptuję politykę prywatności.

    Click to rate this post!
    [Total: 1 Average: 5]
    Our Score