Witaj, miło Cię widzieć

Chcesz zwiększyć swoje przychody?

Dobrze trafiłeś!

Home

Metody płatności Google Ads

W tym artykule opiszę metody, którymi możemy realizować płatności za reklamę w systemie reklamowym Google Ads.

1. Kliknij w „Ustawienia i płatności” w prawym górnym rogu przeglądarki, następnie wybierz „Płatności” i „Podsumowawnie”. Rozpocznie się konfiguracja płatności.

2. Wybierz kraj w którym chcesz się rozliczać.

Kraj rozliczenia

 

3. Uzupełnij dane na które Google będzie wystawiać faktury.

4. Upewnij się, że dane głównej osoby kontaktowej są prawidłowe. Na ten adres e-mail będziesz otrzymywać informacje o wyczerpującym się budżecie oraz problemach z płatnościami.

Osoba kontaktowa

 

5.  Następnie wybierz metodę płatności.

Płatność automatyczna (zalecane) – najwygodniejsza forma płatności. Zadłużamy się w Google, następnie po osiągnięciu limitu ( limity to 200 zł, 800 zł, 1200 zł i 2000 zł) lub po 30 dniach Google ściąga należności z naszego konta w zależności, który z limitów nastąpi szybciej.
Płatność ręczna – zasilamy budżet kampanii z góry za pomocą karty kredytowej/debetowej. W tym przypadku trzeba pilnować aby nasze konto nie było puste, Google poinformuje nas o kończącym się budżecie wysyłając mail do głównej osoby kontaktowej.

Obecnie na nowo utworzonych kontach Google Ads nie można już dokonywać płatności ręcznych. Ta forma płatności została wycofana – na nowych kontach skonfigurować można jedynie płatności automatyczne.

Ustawienia płatności

 

6. Uzupełnij dane karty kredytowej/debetowej. Jeśli adres posiadacza karty różni się z adresem firmy musisz odznaczyć „Aderes powiązany z kartą kredytową (…)” i uzupełnić dane. Następnie zaznacz akceptację warunków korzystania z usługi Google Ads i kliknij przycisk „Prześlij”

Forma płatności

 

 

Ręczne zasilanie konta Google Ads

Jeśli wybrałeś ręczne zasilanie konta Google Ads to od czasu do czasu będziesz musiał uzupełnić środki na koncie Google Ads. Jak to zrobić?

1. Kliknij w „Ustawienia i płatności” w prawym górnym rogu, następnie wybierz „Podsumowanie”.

 

2.  Kliknij „Dokonaj płatności”.

 

3. Określ kwotę (minimum 40 zł) i kliknij „Dokonaj płatności”i następnie „Potwierdź”.

Dokonaj płatności

 

4. Po prawidłowym dokonaniu płatności zobaczysz okienko potwierdzenia płatności.

Płatność potwierdzona

Our Score

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.